ACKSD24mayis clubshow afis
24 Mayıs 2015 - Alman Çoban Köpeği Yarışması (Club Show)

Bir Şovun  Ardından ….

24 Mayıs 2015 te yaptığımız 2015 ACKSD CLUB SHOW 1 yarışmasına 109 köpek kayıt yaptırmış olup, 97 köpek yarışmış, 20 üretici ve pet sahibi ve bu spora ilgi duyan 200 e yakın insan katılmıştır. Şova Türkiye hariç, 5 yabancı ülke katılmış olup, son derece memnun kalmışlardır. 

Yarışmaya katılan köpek listesi için buraya tıklayabilirsiniz...

Yarışma Sonuçlarını görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz...

IMG 2584 SG09

lkemizde Ortadoğu Şampiyonalarının sadece Türkiye olarak katılınarak yapıldığını düşünürsek, bunun Derneğimizin ilk şovunda büyük başarı olduğuna inanmaktayız. Şovumuzda Türkiyede ilk defa bir şovda 1 adet SG 9 ve onu takip ederek de  1 adet SG 48 yer almış olup, şov öncesi ve sonrasında kurulan iyi ilişkilerle 2 yavru köpek satın alınmış, 1 köpek 20 çiftleştirme garantisi ile yurt dışına kiralanmıştır.

Zaten amacımız da buydu. Derneğimizin üyelerine değer vermesi, onların haklarını koruması, ayrıcalık yapmaması ve önlerini açması. Hem sosyal ve hem de profesyonellik olarak. Böylece biz bir farklılık yaratacaktık.

Ve şimdi görüyoruz ki, birbirine saygı gösteren, birbirini seven, ileriye gitmek isteyen ve bunun için önder bir dernek arayışında olan insanlar bir hareket başlattılar. Bu hareketin başarıya ulaşması için, halkımızın , yani Alman Çoban Köpeğine sahip olup, bu sporu bilmeyen dostlarımızın da bizlerle birlikte bu şovlara katılması gerekiyordu. Demek ki, Derneğimiz iyi bir izlenim bırakmış ki  bu kadar çok sayıda katılımcımız oldu.

Bu arada eğitim komisyonlarımız kuruldu. Eğitimci ve Helper yetiştirmeye başlıyoruz. Burada bize Adem Keskin  (Poyraz ), Mahmut Doğan, Engin Kaytar, Derya Atak, Murat Gedik   arkadaşlarımız büyük destek olacak. Yine aynı şekilde, dünyanın sayılı eğitimcileri arasında yer alan, Marco  Koskensalo 13 ve 14 Haziranda seminer için Türkiye’ye Derneğimiz davetlisi olarak geliyor.

MARKOKOSKENSALO

Farklılığımız kendini göstermeye başladı. Yurt dışından da gelen üretici istekleri üzerine, Ekim ayında bir şovumuz daha olacak. Orada Türkiye hariç, 10 ülkenin bayrağını dalgalandırmayı düşünüyoruz.

Sizler için çabalıyoruz ve desteğinizi bekliyoruz.

Tüm üyelerimize ve katılımcılarımıza sevgi ve saygılarımızla

ACKSD Yönetim Kurulu

 Yarışmadan Kareler...

Go to top