Alman Çoban Köpeği Spor Derneği Web Sayfasına Hoşgeldiniz...

Derneğimiz; Alman Çoban Köpeğinin ırk standartlarına göre üretilmesi, eğitilmesi, standartlarının yükseltilmesi, arama, kurtarma, terör, narkotik vb. alanlarda kullanımının sağlanması, yapılacak yarışma veya etkinliklerle ülkemizin yurt içinde ve dışında temsil edilmesinin gerçekleşmesi , yurt içinde bu konuda çeşitli eğitimlerin düzenlenmesi ve bu konuda etkin uluslararası kişilerin ülkemize davet edilmesi amacı ile kurulmuştur.

Derneğimiz ayrıca Dünyada, Federation Cynologique İnternationale (FCI) adı ile, 2015 rakamlarına göre bünyesinde 91 üye ülke, sadece 52 ülkede 16.933 Irk, spor, bölgesel dernek ve kulübü barındıran, 60 milyonun üzerinde kayıtlı köpekle on milyonlarca köpek sahibi üyesi bulunan ülkemizde de Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu (KIF) olarak faaliyet gösteren Dünyadaki En büyük Köpek Irkları Kuruluşuna üyedir.

Bu üyelikle, şu ana kadar Türkiye’de Alman Çoban Köpeğinin kalitesini artırmak, doğru üretimini sağlamak ve Alman Çoban Köpeği severler,e doğru  bilgi vermek üzere kurulmuş, faaliyet gösteren bilimsel ve doğru metodlarla çalışan, yaptığı yarışmaları yurt dışında kabul gören tek dernektir. Irk garantisi için soy kütüğü takibi yaparak, bilinçli ve doğru üretimi destekleyerek şecereli köpek üretimini sağlamak derneğimizin en hassas olduğu nokta olup, KIF bünyesinde, Alman Çoban Köpeğine ilgi duyanlara yardımı ve bilgi vermeyi amaç edinmiştir.

Vizyonumuz önümüzdeki yıllarda ülkemizdeki yerli üretim köpeklerin yurtdışındaki yarışmalarda ırk standartı ve eğitim konusunda derece yapabilecek konuma gelmesini sağlamaktır. Her yıl düzenli olarak belli illerde yapılacak KIF etkinliklerinin yanısıra,kulüp yarışmaları (Irk standartı yarışmaları), Eğitim Seminerleri ve Eğitim Sınavları ile Alman Çoban Köpeği severleri bilgilendirmek derneğin sosyal sorumluluğudur. 

Tüm Alman Çoban Köpeği sevenleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız.Dernek tüzüğü ve yönetmelikler ışığında, belli kuralları yerine getirerek, derneğimize üye olabilir tüm etkinliklerimize katılabilirsiniz.

** ACKSD Yönetim Kurulu **

Go to top